Projekt montované haly

Prvním a klíčovým krokem při realizaci stavebního díla je jeho projekt.

Máme mnohaleté zkušenosti v oblasti projektování montovaných hal pro průmyslové a komerční účely. Zrealizovali jsme tisíce projektů, díky kterým se nám podařilo přesvědčit investory a projektanty o našich schopnostech, kompetentnosti a spolehlivosti.

Projekt montované haly

Jak probíhá projekt montované haly

Již při prvním návrhu konstrukce je třeba optimálním způsobem navrhnout statické schéma dané stavby.

Návrh horní a spodní části stavby


Náš odborný tým Vám optimálně navrhne nejen horní, ale rovněž spodní část montované haly.

Náš systém PEM je založen na kopírování průběhu ohybových momentů v dané konstrukci, což umožňuje ušetřit až 30% materiálu oproti klasické konstrukci z válcovaných profilů.


Kotevní plán montované haly


Následně se nakreslí kotevní plán, kterým se snažíme konstrukci založit co nejpřesněji.

Používáme systém vlastních kotevních garnitur, které se zabetonují do patky základové konstrukce.

Následně konstrukci nakreslí naši konstruktéři, kteří systémovými řešeními odbourají časté projekční chyby. Takové chyby obvykle dělají kanceláře, které nemají zkušenost s projektováním ocelových staveb.

Opláštění montované haly


Jednou z nejpodstatnějších částí konstruování ocelové haly je její opláštění. Ve firmě si opláštění a příslušející detaily projektujeme sami, přičemž správným výběrem materiálu umíme zamezit častým problémům.


Základy stavby


Zvláštní a stejně podstatnou částí stavby montované haly jsou její základy. Ve firmě máme zkušené betonáře, kteří tím, že znají horní část haly, umí optimálně navrhnout správný typ zakládání (pásy, patky, mikropiloty, piloty).

V praxi se často setkáváme s otázkou investora „proč jsou tyto patky tak velké?“ Ne každý statik má totiž zkušenosti s navržením základových konstrukcí, proto se často uchyluje ke zbytečným rezervám, čímž zbytečně navyšuje cenu spodní stavby.

Názor ve smyslu „raději ať je patka tak velká, aby přenesla to zatížení“ neobstojí, protože konstrukce takovou patku nepotřebuje.

My dáme konstrukci jen to, co ve skutečnosti potřebuje, čímž šetříme budoucí náklady investora.

Plánujete výstavbu montované haly?


Výběr partnera pro výstavbu a s ní spojenou technologii, materiály a kvalitu výstavby nepodceňujte.

Výběrem správného partnera ušetříte nemalé finanční prostředky a čas. Poradíme Vám, na co dát pozor při výběru partnera a posuzování cenových nabídek.

Přečtěte si náš článek Na co dbát při výběru ocelové montované haly.

Společnost ZEMAN PEM Vám nabízí spolupráci již při prvním návrhu optimálního nosného systému ocelové montované haly a následně Vám umí pomoci při získání stavebního povolení v části statiky haly. Po získání stavebního povolení Vám náš odborný tým umí vypracovat i realizační projekt zakládání stavby a tímto způsobem Vám umíme ušetřit finanční prostředky při projektování a realizaci základových konstrukcí stavby.

V případě zájmu o cenovou nabídku neváhejte vyplnit náš generátor podkladů pro cenové nabídky, případně si přímo namodelujte svou halu v našem 3D konfigurátoru.

Přejeme Vám mnoho úspěchů při realizaci Vašich stavebních záměrů!

od 600 m2
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR.
test