Montované haly

Společnost PEM Buildings staví montované haly již od roku 1976. Máme za sebou stovky úspěšných projektů a spokojených klientů. S důvěrou se na nás obracejí projektanti i investoři. Podívejte se na naše reference a průběh výstavby hal.

Montované haly od PEM Buildings

Máme jedinečný patentovaný systém výstavby, který zaručuje přesnou a rychlou montáž s maximálním důrazem na kvalitu a provedení. Díky našemu systému dokážeme garantovat dodržení termínu i ceny.

Jeden systém montovaných hal, nekonečné možnosti využití


Díky flexibilnímu konstrukčnímu řešení nacházejí naše haly uplatnění v mnoha odvětvích. Vnitřní procesy určují požadavky na různé průmyslové a provozní budovy.

My v PEM jsme se během čtyř desetiletí naučili zohlednit a splnit tyto individuální požadavky za velmi výhodnou cenu.

Našim klientům nabízíme projekty v různých oblastech.

Montované haly PEM dle využití:

Ušijeme Vám montovanou halu na míru


I když máme jeden systém výstavby, každá naše montovaná hala je jedinečná. Ať už potřebujete zemědělskou halu jednoduché konstrukce, izolovaný vytápěný vícepodlažní sklad s několika logistickými vraty, administrativní budovu s komfortními a funkčními kancelářskými prostory, či reprezentativní autosalon, jsme připraveni ušít halu přesně podle Vašich představ.

Každá naše hala splňuje nejen různorodé požadavky na funkčnost, ale je také jedinečná svým vzhledem.

Je to Vaše hala a jsme připraveni postavit ji podle Vašich představ.

Vhodné opláštění montované haly


Také při závěrečné fázi Vašich staveb Vám pomůže společnost PEM Buildings při výběru vhodných materiálů. Výběr materiálu a druhu opláštění montovaných hal vychází z požadavků na funkčnost haly a její finální vzhled. Náš systém nabízí rozmanité možnosti pro střešní i stěnový plášť haly.

Stěnové oplaštění montované haly

Stěnový plášť montované haly:

 • Dvouvrstvá stěnová konstrukce s vloženou tepelnou izolací
 • Sendvičové panely s PU – izolační pěnou nebo minerální vlnou, horizontálně nebo vertikálně uložené (s viditelným nebo skrytým připevněním, sinusová vlna nebo mikroprofilace).
 • Kazetové stěny s tepelnou izolací a vnější vrstvou, trapéz – nebo sinusová vlna horizontálně nebo vertikálně uložena (hladké vnitřní ukončení, uložení bez stěnových paždíků do vzdáleností vazníků cca. 10 m).
 • Pórobeton s úplnou tepelnou izolací. 
Střešní opláštění montované haly

Střešní plášť:

 • Jednovrstvá krytina z trapézového plechu (doplněná o anti-kondenzační nátěr)
 • Podvěšená tepelná izolace
 • Dvouvrstvá krytina z trapézového plechu s vloženou tepelnou izolací
 • Sendvičové panely s PU – izolační pěnou nebo minerální vlnou
 • Drážkované (falcované) střechy
 • Fóliové střechy

Příslušenství montované haly, která ji dělají jedinečnou

Jeřábové a schodišťové systémy a přístřešky

Nezbytnou součástí úspěšné výstavby haly jsou vestavěné prvky. Společnost PEM plánuje a implementuje tyto služby spolu s velkým počtem inovativních a kvalitních partnerských společností. Je důležité, aby jednotlivé komponenty odpovídaly konstrukci haly a byly vzájemně koordinovány z hlediska stavební fyziky, požární ochrany a funkčnosti.

Vrata a dveře

Velikost a tvar vrat a dveří v hale závisí na parametrech jako jsou frekvence otevírání, poloha v objektu, požadavky na protipožární odolnost nebo světelnou propustnost. S ohledem na tyto požadavky navrhujeme optimální řešení ať už sekčních, rolovacích, posuvných nebo protipožárních vrat.

Okna

U oken a prosvětlovacích pásů nabízejí výrobci rozmanité materiály, světelnou propustnost a funkce, od polykarbonových neizolovaných zasklení, přes plastová nebo hliníková okna až po konstrukce se sloupky a příčníky pro velkoplošné zasklení, či prosvětlovací pásy s čirým nebo profilovaným sklem, nebo polykarbonátové zasklení.

Světlíky

Střešní světlíky a kopule

Přirozené osvětlení přes povrch střechy je nejefektivnějším způsobem, jak zásobit vaši ocelovou halu denním světlem. K tomu může sloužit pásový světlík, který je uložen podél hřebene nebo od hřebene po okap. Do pásového světlíku lze integrovat požární klapky (dle zprávy o požární ochraně), které lze použít ik dennímu větrání a odvětrání.

Jako alternativa nebo doplnění slouží kupolové světlíky, které halu prosvětlí bodově. Bodové světlíky v hale mohou být vybaveny také klapkami pro odvod kouře s ventilační funkcí.

Ocelová konstrukce je srdcem naší / Vaší montované haly.


Po zvolení vhodného opláštění stěn a střechy následuje projektování výrobní dokumentace ocelové konstrukce a její následné zaslání do výroby. Přímo od výrobce ocelové konstrukce budou „just in time“ rovnou na stavbu dodávány jednotlivé díly. Montáž ocelové konstrukce provedou zaměstnanci PEM přímo na stavbě.

Výhody ocelové konstrukce montované haly:


Používání oceli v oblasti průmyslových a provozních budov slaví úspěch již více než 50 let a to hlavně díky:

 • rychlé výrobě
 • rychlé montáži díky vysoké předpřípravě
 • snadné údržbě
 • štíhlému designu

Volba optimálního nosného systému zaručuje z hlediska funkčnosti i hospodárnosti to nejlepší řešení. Přečtěte si více o nosné konstrukci ocelové haly.

Plánujete výstavbu montované haly?

Výběr partnera pro výstavbu a s ní spojenou technologii, materiály a její kvalitu nepodceňujte.

Výběrem správného partnera ušetříte nemalé finanční prostředky a čas. Poradíme Vám, na co dát pozor při výběru partnera a posuzování cenových nabídek.

Přečtěte si náš článek Na co dbát při výběru ocelové montované haly.

Společnost ZEMAN PEM Vám nabízí spolupráci již při prvním návrhu optimálního nosného systému ocelové montované haly a následně Vám umí pomoci při získání stavebního povolení v části statiky haly. Po získání stavebního povolení Vám náš odborný tým umí vypracovat i realizační projekt zakládání stavby a tímto způsobem Vám umíme ušetřit finanční prostředky při projektování a realizaci základových konstrukcí stavby.

V případě zájmu o cenovou nabídku neváhejte vyplnit náš generátor podkladů pro cenové nabídky, případně si přímo namodelujte svou halu v našem 3D konfigurátoru.

Přejeme Vám mnoho úspěchů při realizaci Vašich stavebních záměrů!

 

od 600 m2
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR.
test