Ocelové konstrukce haly

Ocel, ideální stavební materiál


Ocel je mimořádně pružný, trvanlivý a čistý stavební materiál. Nabízí Vám řadu výhod, jako například vysokou hospodárnost díky životnosti, ale také jednoduchou montáž, demontáž a možnost rozšíření.

PEM Buildings používá pro stavbu ocelových hal pouze ty nejkvalitnější materiály, které odpovídají nejnovějším normám. Kompletní žárové zinkování ocelových konstrukcí haly PEM zabraňuje poškození korozí. Ocelové konstrukce haly PEM přesvědčují dlouhou životností.

Výhody ocelových hal PEM

Používání oceli při stavbě hal je úspěšným příběhem již více než 50 let, a to hlavně z následujících důvodů:

 • O 30% levnější nákupy se stejnou životností
 • Krátká doba výroby a rychlá montáž díky vysoké prefabrikaci
 • Nízké náklady na údržbu
 • Štíhlý design

Naše služby pro Vaši ocelovou halu PEM

Na základě Vašich individuálních požadavků na použití, potřebné úžitné plochy a možnosti Vašeho stavebního pozemku, Vám naši zkušení PEM-odborníci ocelovou halu navrhnou a staticky posoudí.

Po objasnění střešních a stěnových otvorů a prostupů vypracujeme výkresy ocelové konstrukce, které pošleme do výroby. Jednotlivé ocelové komponenty jsou dodávány na stavbu „just in time“ přímo z výroby. Montáž provádějí zaměstnanci PEM přímo na místě.

Jak realizujeme ocelové konstrukce a montované haly

Vypracujeme vám optimální řešení budovy s ohledem na funkční, vizuální a ekonomické požadavky. Volba nosného systému, opláštění budovy, vrat, dveří a oken je individuální pro každý projekt.

Na co si dát pozor při výběru dodavatele a na co se v zadání podkladů pro cenovou nabídku soustředit Vám pomůže náš článek Na co dbát při výběru ocelové montované haly

1. Ocelová konstrukce - nosný systém ocelových hal


Volba optimálního nosného systému zaručuje z hlediska funkčnosti i hospodárnosti to nejlepší řešení.

Nosná konstrukce – ať už svařované profily s proměnlivým průřezem, příhradové konstrukce, SIN-nosníky s vlnitou stojinou, válcované ocelové profily nebo železobetonové sloupy s vrstvenými dřevěnými trámy – významně ovlivňuje vzhled haly. Vhodnost, konkrétního nosného systému, je ovlivněna mnoha faktory:

 • Rozpětí
 • Výška stavby
 • Vlastnosti podkladní půdy
 • Způsob zakládání
 • Zatížení sněhem
 • Rozestupy nosných rámů
 • Příslušenství (jeřábová dráha atd.)

2. Opláštění (střecha, stěny) ocelové haly

I při závěrečné fázi vašich staveb vám pomůžeme při výběru vhodných materiálů.

Stěnový plášť ocelové konstrukce haly

Stěnový plášť:

 • Dvouvrstvá stěnová konstrukce s vloženou tepelnou izolací
 • Sendvičové panely s PU – izolační pěnou nebo minerální vlnou, horizontálně nebo vertikálně uložené (s viditelným nebo skrytým připevněním, sinusová vlna nebo mikroprofilace).
 • Kazetové stěny s tepelnou izolací a vnější vrstvou, trapez – nebo sinusová vlna horizontálně nebo vertikálně uložena (hladké vnitřní ukončení, uložení bez stěnových paždíků do vzdáleností vazníků cca. 10 m).
 • Pórobeton s úplnou tepelnou izolací.

 

Střešní plášť: ocelové konstrukce haly

Střešní plášť:

 • Jednovrstvá krytina z trapézového plechu (doplněná o anti-kondenzační nátěr)
 • Podvěšená tepelná izolace
 • Dvouvrstvá krytina z trapézového plechu s vloženou tepelnou izolací
 • Sendvičové panely s PU – izolační pěnou nebo minerální vlnou
 • Drážkované (falcované) střechy
 • Fóliové střechy

 

3. Vrata, dveře a okna pro ocelové haly

Funkčnost a vzhled ocelové montované haly je důležitý.

Vrata, dveře ocelové haly

Velikost a tvar halových vrat a dveří závisí na parametrech jako jsou frekvence otevírání, poloha v objektu, požadavky na protipožární odolnost nebo světelnou propustnost. S ohledem na tyto požadavky navrhujeme optimální řešení ať už sekčních, rolovacích, posuvných nebo protipožárních vrat.

Okna

U oken a prosvětlovacích pásů nabízejí výrobci rozmanité materiály, světelnou propustnost a funkce, od polykarbonových neizolovaných zasklení, přes plastová nebo hliníková okna až po konstrukce se sloupky a příčníky pro velkoplošné zasklení, či prosvětlovací pásy s čirým nebo profilovaným sklem, nebo polykarbonátové zasklení.

4. Nadstavby, příslušenství

Podle individuálních požadavků.

Nástavby

Jeřábové a schodišťové systémy a přístřešky

Nezbytnou součástí úspěšné výstavby haly jsou vestavěné prvky. Společnost PEM plánuje a implementuje tyto služby spolu s velkým počtem inovativních a kvalitních partnerských společností. Je důležité, aby jednotlivé komponenty odpovídaly konstrukci haly a byly vzájemně koordinovány z hlediska stavební fyziky, požární ochrany a funkčnosti.

Příslušenství

Střešní světlíky a kopule

Přirozené osvětlení přes povrch střechy je nejefektivnějším způsobem, jak zásobit Vaši ocelovou halu denním světlem. K tomu může sloužit pásový světlík, který je uložen podél hřebene nebo od hřebene po okap. Do pásového světlíku lze integrovat požární klapky (dle zprávy o požární ochraně), které lze použít ik dennímu větrání a odvětrání.

Jako alternativa nebo doplnění slouží kupolové světlíky, které halu prosvětlí bodově. Bodové světlíky v hale mohou být vybaveny také klapkami pro odvod kouře s ventilační funkcí.

5. Funkční ocelové konstrukce haly

Podle individuálních požadavků navrhujeme také ocelové plošiny, konstrukce pro osazení různých zařízení, stožárové konstrukce, potrubní mosty atp.

Společnost PEM Buildings má mnohaleté zkušenosti v oblasti novostaveb a rekonstrukcí ocelových hal pro průmyslové a komerční účely. Zrealizovali jsme tisíce projektů, díky kterým se nám podařilo přesvědčit investory a projektanty o našich schopnostech, kompetentnosti a spolehlivosti.

Naše včasné zapojení do projektů nám umožňuje nabídnout investorům a projektantům naše Know-how, a tím i společně nalézt optimální řešení.

Obecně naše práce začíná od horní hrany základových konstrukcí. V případě potřeby jsme k dispozici také jako zkušený a spolehlivý generální dodavatel, tzn. nabízíme komplexní řešení stavby.

Rádi Vám vypracujeme cenovou nabídku na základě Vašich individuálních požadavků. Vyplňte, prosím, náš poptávkový formulář, který zahrnuje Vaše požadavky na projekt, případně si přímo namodelujte svou halu v našem 3D konfigurátoru.

Další informace o ocelových halách od PEM Buildings naleznete v referencích

od 600 m2
Souhlasím se zpracováním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR.
test