Často kladené dotazy

Společnost PEM Buildings staví montované haly již více než 46 let. Máme za sebou stovky úspěšných projektů a spokojených klientů. S důvěrou se na nás obracejí projektanti i investoři. Podívejte se na naše reference a průběh výstavby hal.

Výstavba montované haly je pro většinu investorů velký projekt se kterým nemají předem zkušenosti. Před jeho zahájením se proto vynořuje mnoho otázek.

Přinášíme vám odpovědi na ty nejčastější.


Časté dotazy k tématu výstavby hal

Kdy bude moje hala dodána?

Dodací lhůta Vaší ocelové haly je od 10 do 14 týdnů.

Jak dlouho trvá výstavba, než je hala dokončena?

Čas potřebný na výstavbu haly závisí na jejím provedení a velikosti. Jako normativní hodnota pro ocelovou halu od horního okraje základů se počítá 5 až 8 týdnů na 1 000 m².

Je v nabídce i podlahová deska?

Podlahová deska je v nabídce dle přání pouze při generálních dodávkách od PEM.

Který typ haly je nejekonomičtější? (Sedlová nebo pultová střecha, fóliová nebo panelová střecha, ...)

Panelová střecha:

Panelová střecha je v zásadě cenově nejvýhodnější varianta bez ohledu na to, zda se použije sedlová nebo pultová střecha. Toto provedení je vhodné pro sklady a výrobní haly, které nemají speciální požadavky na architekturu a požární ochranu.

Fóliová střecha:

Velkoplošné haly jsou většinou v provedení s fóliovými střechami. Vyhnete se tak vnitřním okapům a pokryjete velmi vysoký standard kvality. Používáme pouze výrobky od známých výrobců, zpracování provádějí naši fólioví specialisté. Ve spojení se Smlouvou o údržbě Vám poskytujeme 10letou záruku. V porovnání s panelovými střechami je třeba počítat s příplatkem od 20,00 do 35,00 EUR/m².

Kolik stojí m2 standardní haly?

Závisí to na mnoha parametrech:

  • Místo stavby (zatížení sněhem)
  • Dodatečné zatížení (fotovoltaika, halový jeřáb)
  • Rozpětí rámů (šířka haly)
  • Provedení střešního a stěnového opláštění (zateplené / nezateplené)
  • Vestavěné prvky (dveře, vrata, světlíky, halový jeřáb atd.)
V závislosti na konfiguraci ocelové haly se investiční náklady od horního okraje základů pohybují od 160,00 do 450,00 EUR/m²

Kde můžu vidět ocelovou halu od PEM?

Během 46 let společnost PEM postavila více než 3 000 průmyslových a obchodních budov. Ve Vašem okolí určitě naleznete ocelovou halu PEM odpovídající Vašim požadavkům. Pokud máte zájem, rádi Vás budeme informovat o referenčních stavbách ve Vašem okolí a rádi Vás k nim budeme doprovázet. Reference z výstavby hal realizovaných v České republice a na Slovensku si můžete prohlédnout ZDE.

Na Vaše haly poskytujete slevu. K čemu konkrétně a po jakou dobu?

Naši zákazníci se při stavbě haly mohou samozřejmě spolehnout na zákonné záruční doby (Německo 3 roky, Rakousko 4 roky). Na fóliové střechy nabízíme dodatečnou 10ti letou záruku ve spojení se Smlouvou o údržbě.

Od jaké výměry v m2 stavíte haly?

Považujeme se za specialistu na ocelové haly a kvalitního partnera pro ocelové a systémové haly s podlahovou plochou přibližně od 500 m2.

Dokážete mi zaručit pevnou cenu pro mou ocelovou halu?

Ano, jsme Váš spolehlivý stavební partner a je pro nás důležité, abyste se mohli spolehnout na neměnnost dohodnutého rozpočtu stavby. Již při cenové nabídce bereme v úvahu kromě konstrukčních prvků haly také všechny cenově relevantní položky (zdvihací zařízení, bezpečnostní zařízení, likvidace odpadu atd.), které jsou potřebné pro kvalitní a normám vyhovující plánování, výrobu a montáž Vaší ocelové haly. Po objasnění všech detailů o realizaci a rozsahu nové haly garantujeme prostřednictvím paušální pevné ceny, že zákazníkovi nevzniknou žádné neočekávané další náklady.

Společnost ZEMAN PEM Vám nabízí spolupráci již při prvním návrhu optimálního nosného systému ocelové montované haly a následně Vám umí pomoci při získání stavebního povolení v části statiky haly. Po získání stavebního povolení Vám náš odborný tým umí vypracovat i realizační projekt zakládání stavby a tímto způsobem Vám umíme ušetřit finanční prostředky při projektování a realizaci základových konstrukcí stavby.

V případě zájmu o cenovou nabídku neváhejte vyplnit náš generátor podkladů pro cenové nabídky, případně si přímo namodelujte svou halu v našem 3D konfigurátoru.

Přejeme Vám mnoho úspěchů při realizaci Vašich stavebních záměrů!